• Luteín a Zeaxantín 20 mg Webber Naturals

Makulárna degenerácia súvisiaca s vekom (AMD) je hlavnou príčinou slepoty u dospelých nad 40 rokov. Luteín a zeaxantín sú karotenoidné pigmenty, ktoré sa prirodzene vyskytujú v očiach a niektorých rastlinách. Doplnenie týmto antioxidačným prípravkom môže ochrániť krehké oko pred poškodením voľnými radikálmi a slnkom.

Vedecké štúdie naznačujú, že 20 mg luteínu prestavuje minimálnu dávku účinnosti pre dospelých, ktorí potrebujú maximálnu podporu zdravej funkcie očí - a 20 mg luteínu FloraGLO je presne to, čo obsahuje každá mäkká gélová kapsula produktnu Luteín-extra silný. Kofaktor v tomto produkte, zeaxantín a taktiež nechtový derivát, synergicky zvyšujú prirodzenú antioxidačnú silu luteínu.

Makulárna degenerácia súvisiaca s vekom (AMD) je hlavnou príčinou slepoty u dospelých vo veku 65 rokov a starších. Postihuje viac ako 10 miliónov ľudí v Severnej Amerike a rovnaký počet v západnej Európe (Tielsch, 1994). AMD je bezbolestná degeneratívna choroba makuly - husto zabalené bunky, ktoré umožňujú vidieť farbu a jemné detaily. Keď sa bunky makuly rozpadnú, zhorší sa centrálne videnie. Existuje len málo účinných spôsobov liečby tohto ochorenia, ale zmeny stravovania a životného štýlu môžu pomôcť znížiť riziko alebo spomaliť progresiu AMD a katarakty.

Existujú dve základné formy AMD, a to suchá a mokrá. Suchá forma predstavuje približne 90% všetkých prípadov AMD a zvyčajne postupuje pomalšie ako mokrá. Obe poškodzujú makulu a znižujú centrálne videnie. Pacienti s AMD si zvyčajne zachovávajú svoje periférne videnie.

  • Poskytuje antioxidačnú ochranu s karotenoidmi luteínom a zeaxantínom.
  • Podporuje zdravie sietnice oka a makuly.
  • Môže znížiť riziko poškodenia škodlivým ultrafialovým svetlom zo slnka.

Dva karotenoidy (rastlinné pigmenty) - luteín a zeaxantín - sú jediné antioxidanty špecificky transportované do makuly a koncentrované v tejto časti oka. Výskum naznačuje, že luteín a zeaxantín môžu chrániť oko pred výskytom AMD. Luteín so zeaxantínom z prírodných látok od spoločnosti Webber naturals je doplnkom na podporu zdravia očí u ľudí a na prevenciu katarakty a makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom.

Udržuje zrak a podporuje zdravie očí v podmienkach (spojených s poškodením slnečným žiarením), ako sú katarakta a makulárna degenerácia súvisiaca s vekom. Zlepšuje optickú hustotu makulárneho pigmentu a znižuje riziko vzniku katarakty. Antioxidant na udržanie zdravia očí.

Zloženie: Luteín (Tagetes erecta) (kvet nechtíka) 20 mg, Zeaxantín (Tagetes erecta) (kvet nechtíka) 3,5 mg

Ostatné zložky: Mäkká gélová kapsula (želatína, glycerín, čistená voda, annatto, oxid titaničitý), slnečnicový olej, organický ľanový olej, žltý včelí vosk, slnečnicový lecitín bez GMO.

Ďalšie informácie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Dávkovanie: dospelí 1 kapsula denne alebo ako určí lekár/lekárnik.

Balenie: 30 +15 BONUS | Forma: softgel kapsula
 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Luteín a Zeaxantín 20 mg Webber Naturals

  • 14.80€

  • Bez DPH: 12.33€

Súvisiace produkty

SuperOčná formula + luteín Webber Naturals

SuperOčná formula + luteín Webber Naturals

Počítače, televízory, čítanie a školské práce - to všetko si môže vyberať svoju daň na očiach. Super..

17.60€ Bez DPH: 14.67€

Čučoriedkový extrakt 500 mg Bonus Webber Naturals

Čučoriedkový extrakt 500 mg Bonus Webber Naturals

Koncentrát čučoriedok v pomere 36: 1 od spoločnosti Webber Naturals obsahuje BlueRich, koncentrát ču..

14.50€ Bez DPH: 12.08€

Webbernaturals